Czy warto wykonać mezoterapie skóry głowy?

mezoterapia na skórę głowy

Mezoterapia jest zabiegiem, na który coraz więcej osób się decyduje. Zapewnia ona bowiem bardzo korzystne efekty, które są widoczne gołym okiem przez długi czas i co najważniejsze, aby były one widoczne nie potrzebujemy przez bardzo długi okres stosować niezliczonej liczby produktów. Jest bardzo wskazana osobom z widocznymi problemami, których nie są w stanie samodzielnie zniwelować.

Dla kogo mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia głowy to zabieg, który doskonale sprawdzi się osobom z bardzo delikatnymi i podatnymi na zniszczenia włosami. Osoby, które nie mogły zapuścić jak do tej pory włosów, a także takie, które musiały borykać się z ich nadmiernym wypadaniem będą owym zabiegiem zachwycone. Dzięki niemu są w stanie w końcu zapuścić swoje kosmyki, a także ich objętość jest znacznie większa i o wiele bardziej widoczna.
Jeśli chodzi o inne wskazania do zabiegu, to przede wszystkim jest to łysienie androgenowe, a także inne choroby skóry głowy, które objawiają się łojotokiem. Pozytywne działanie zaobserwują także wszyscy ci, którzy zechcą poprawić kondycję skóry głowy i wzmocnić słabe i bardzo łamliwe włosy.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Na mezoterapie igłową nie mogą sobie jednak pozwolić osoby, które stosują antybiotyki i skórę głowy pokrywają świeże rany. Tego typu zabiegi są także wykluczone u kobiet w stanie błogosławionym, a i osoby, które cierpią na nowotwory i inne choroby autoimmunologiczne niestety muszą z zabiegu zrezygnować. Kolejne przeciwwskazania do zabiegu to cukrzyca i łuszczyca. Kobiety, które karmią piersią również powinny wykluczyć ów zabieg, bo wprowadzone poprzez mezoterapie substancje nie są wskazane niemowlętom.

Na czym polega mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia głowy polega na wprowadzeniu w skórę głowy drogocennych i odżywczych substancji. Za ich pomocą skóra zdecydowanie odżywa i poprawia się jej ogólna kondycja, a także krążenie. Poprzez nakłuwanie igłami, następuje także pobudzenie cebulek do wzrostu, więc każda osoba, która zdecyduje się na ów zabieg może liczyć na to, że włosy zaczną zdecydowanie szybciej rosnąć i poprawi się ich gęstość. Wyrośnięte włosy natomiast będą o wiele gęstsze i zdecydowanie mocniejsze.

Mezoterapia twarzy i głowy, to zabiegi, które są bardzo często wybierane wśród osób, które chcą poprawić ogólny wygląd wizualny. Przynosi ona bowiem wiele korzyści, bo odżywcze substancje są wprowadzane bardzo głęboko, dzięki czemu mają szansę dojść w nawet najbardziej odległe partie skóry. Kremy czy maseczki nigdy nie przyniosą aż tak spektakularnych efektów. Dzięki mezoterapii każdy może wyglądać o kilka lat młodziej i zdrowiej. Jest to więc idealna opcja dla każdego, kto szuka mało inwazyjnego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, który rzeczywiście przynosi bardzo dobre i widoczne efekty. Skóra głowy i twarzy po mezoterapii staje się rzeczywiście promienna, bardziej napięta i widocznie zregenerowana, Warto więc skorzystać z owej metody i poczuć się lepiej, dzięki zdecydowanej poprawie wyglądu.