Ryzyko w salonie manicure

Dosyć popularnym procederem jest wykonywanie manicure, malowanie paznokci, wykonywanie tipsów, żeli lub też hybryd. W każdym mieście mamy do czynienia z kilkoma salonami, a trzeba dodać, że każdy z nich lub przynajmniej większość z nich cieszy się sporym powodzeniem. Jednakże musimy w tym miejscu podkreślić, że owe zabiegi to nie tylko przyjemności, ale jednocześnie też pewne zagrożenie.

Nie chodzi bynajmniej o to, że paznokieć za moment się złamie lub też niewłaściwie zostanie dobrany kolor. Tutaj chodzi o realne zagrożenie dla zdrowia paznokcia. Różnego rodzaju incydenty, zakażenia, infekcje podczas zabiegu manicure to nie są bynajmniej odosobnione przypadki. To, z czym bardzo często możemy się zetknąć, to niewłaściwy sposób obcinania skórek. Może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia łożysk paznokci. Resztki tkanki podczas tego zabiegi powinny być usunięte całkowicie, co nie jest w praktyce takie oczywiste. W wielu przypadkach w wyniku stosowania niskiej jakości preparatów do wykonywania frencha, mamy do czynienia z efektem żółknięcia paznokcia. Nie jest to nic normalnego i może stanowić zagrożenie dla zdrowia paznokcia. Wybierając się zatem do salonu manicure, warto go prześwietlić. Oprócz kwestii związanej ze stosowaniem markowych produktów, nie bez znaczenia będzie także właściwa dezynfekcja wszelkich narzędzi.

To potencjalne źródło zarażenia różnymi chorobami, a praktyka pokazuje, że z takimi sytuacjami mamy do czynienia wcale nie tak rzadko. Popularność owych zabiegów kosmetycznych może powodować, że wystąpi pośpiech, a ten z kolei rodzi niedokładność. O ile będzie ona skutkować tylko niezadowalającym wyglądem paznokci, to nie mamy jeszcze zbyt dużego problemu. Jednakże jeśli dojdzie do rozwoju bakterii pod paznokciami, to może okazać się, że konieczna stanie się wizyta w gabinecie dermatologicznym. Tymczasem przy rozsądnym podejściu do zagadnienia pielęgnacji własnych paznokci możemy nie tylko cieszyć się ich pięknym wyglądem, ale równocześnie też uniknąć różnych chorób. Mówiąc o bezpieczeństwie związanym z manicure, warto jest wybierać takie salony, odnośnie których mamy pewność. Zachowanie wszelkich zasad higieny, stawianie na jakość, a nie na oszczędzanie na materiałach i narzędziach to element, który należy tutaj uznać za kluczowy w znaczeniu zachowania zdrowia paznokci. Należy pamiętać, że niektóre choroby paznokci łatwo nabyć, ale pozbyć się ich może być bardzo trudno. Może to potrwać kilka miesięcy i być również dosyć kosztowne dla pacjenta.