Skuteczny masaż rehabilitacyjny

Endermologia  zwana również endomasażem to stosunkowo nowy zabieg, który dopiero od pewnego czasu, można wykonać w polskich salonach. Jest metodą, która przywróci nam doskonały wygląd bez użycia skalpela i długich, monotonnych zabiegów.  Ponieważ jest to nowa metoda, wymagająca użycia specjalnych urządzeń i strojów,  nie każdy salon zaoferuje nam ten zabieg, jednak warto poszukać miejsca, gdzie jest wykonywany, ponieważ daje on niesamowite efekty.  Z pewnością większości z nas termin endermonologia niewiele mówi, dlatego warto po krótce przybliżyć to pojęcie wszystkim tym,  który pragną wyglądać odrobinę młodziej.

Pod nazwą endermologia kryje się specjalny masaż ciała, który jest wykonywany za pomocą urządzenia złożonego z dwóch poruszających się rolek. Pierwsza z rolek zwija fałd skórny, który się pod nią znalazł, z kolei druga rolka rozwija fałd, dzięki czemu każdy obszar skóry jest poddany kompleksowemu masażowi. Ten sposób masażu jest zdecydowanie bardziej skuteczny niż tradycyjny masaż wykonany przez masażystę, a już najlepszy wpływ na nasze zdrowie ma masaż wykonany przez fizjoterapeutę, który wykona raczej rehabilitację.

Każdy obszar skórny bowiem jest masowany z taką samą uwagą, dzięki czemu cała przestrzeń podlegająca masowaniu jest po zabiegu doskonale rozluźniona i ukrwiona. W pobudzonej w wyniku masażu skórze uaktywniony zostaje metabolizm, komórki tłuszczowe są zdecydowanie szybciej spalane przez organizm, w wyniku czego objętość fałdu skórnego znacząco się zmniejsza. Warto zafundować sobie taki masaż wykonany przez robota, który dokładnie zna potrzeby naszej skóry i potrafi zwalczyć nawet najbardziej oporną warstwę nagromadzonego latami tłuszczu. Masaż pozytywnie wpływa na układ krwionośny, pobudzając komórki do transportu tlenu w całym organizmie. Oczywiście rolki masujące nie dotykają bezpośrednio naszej skóry, zabieg jest wykonywany w specjalnym, higienicznym trykocie, który dostępny jest w różnych rozmiarach. Masaż jest zabiegiem przyjemnym, który pozwala się zrelaksować, pozbyć się wszelkich napięć i zapomnieć o trudach dnia codziennego. Metoda ta jest naprawdę skuteczna w walce z wszelkiego rodzaju bliznami, otyłością, celullitem. Masaż wykonany przez to urządzenie trwa nie dłużej niż 35 minut, jednak warto wykonać go kilkukrotnie, najlepiej 10 razy co tydzień.  Osoby, które mają problemy z żylakami, a także kobiety w ciąży powinny unikać tego zabiegu z oczywistych przyczyn. Już po pierwszym zabiegu nie będziesz mógł poznać własnej skóry, na stałe pobudza ciało do życia w miejscach, które spisałaś już na straty. Skóra odzyska dawną sprężystość, napięcie i stanie się bardziej elastyczna, dzięki czemu będzie wyglądał, jakbyś stracił kilka zbędnych kilogramów, a także przeszedł całą serię zabiegów kosmetycznych na ciało. Masażowi można poddać zarówno całe ciało jak i tylko wybrane jego części, na przykład twarz. Jeśli chodzi o kwestię cenową tego zabiegu nie należy on do najdroższych, bowiem koszt wykonania jednego masażu wynosi 140 złotych. Warto zainwestować taką kwotę, żeby poczuć się o niego lepiej we własnej skórze.  To doskonała metoda nie tylko na pozbycie niechcianej tkanki tłuszczowej, ale ciekawa forma spędzenia czasu. Połączenie relaksu z masażem to z pewnością rozwiązanie, które zadowoli każdego sceptyka.